Tabla de sah din lemn Nuc DeLuxe + Transport gratuit
Tablă de șah din nuc și arțar
Dimensiunea pătrățelului 5 cm
Înălțime 2 cm
Dimensiune 50x50 cm
✅ Livrare de obicei în 2-3 zile
✅ Suport clienți L-V 9:00 - 17:00
✅ Opțiuni de plată cu cardul, ramburs, pe factură
✅ Opțiuni de livrare easybox, FAN box, Curier
✅ Soluții de încredere în caz de reclamații
✅ Cel mai mare magazin online specializat în șah




Nucă
Caracteristici: Lemn foarte valoros, puternic, dur, omogen și relativ durabil, cu o culoare cenușie albicioasă și pete galbene în alburn, în timp ce duramenul este maro închis până la roșu închis și este separat distinct de alburn. Se prelucrează bine cu dalta și poate fi îndoit.
Utilizare: Datorită culorii și texturii sale excepționale, este adesea folosit de sculptori artiști, dar și de tâmplari care îl folosesc pentru furniruire sau încrustare, așa-numita marchetărie.
Arțar
Caracteristici: Una dintre cele mai ușoare lemne locale, de la culoarea fildeșului la galben-crem, care poate ridica designul interior ca un element de contrast plăcut. Este un lemn cu greutate medie, foarte asemănător cu fagul, dar arțarul se lucrează mai puțin. Impregnează, lipește și pătează bine.
Utilizare: Lemnul de arțar este utilizat atât ca lemn masiv, cât și ca furnir, iar părțile rădăcinii sunt folosite pentru placarea mobilierului. Este folosit pentru a face scaune, mese, paturi, acoperiri de perete în interior. Pe suprafețe mai mari este folosit ca furnir decorativ. Este popular printre sculptori, producători de jucării, obiecte utilitare mici și instrumente muzicale cu coarde - în special datorită apariției unor modele ondulate frumoase.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Table de șah din lemn |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 2.6 kg |
| Material: | lemn |
| Tipul tablei de șah: | rigidă fără spațiu de depozitare pentru piese |
| Dimensiunea tablei de șah: | 40x40 cm - 50x50 cm |
| Dimensiune pătrată: | 4x4 cm - 5,5x5,5 cm |
| Notaţie: | fără notație |
| Utilizare: | set standard / set pentru acasă, set decorativ / set de lux |
| Schema de culori: | alb+maro |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
| Companie producătoare : | Sunrise Chess & Games |
|---|---|
| Adresă : | Szarugi 61 21-002 Marysin, Poland https://thechesssets.com/ |
| Adresă de e-mail : | info@crafts.pl |
