Set de șah Dynasty DeLuxe + Transport gratuit
Un set de șah de lux cu care puteți juca o partidă de șah în fiecare zi și nu încetați niciodată să vă bucurați de joc. O combinație de culori poate atrage întotdeauna atenția nu numai a jucătorilor, ci și a observatorilor jocului.
Setul de șah include suplimentar o damă albă și una neagră.
✅ Livrare de obicei în 2-3 zile
✅ Suport clienți L-V 9:00 - 17:00
✅ Opțiuni de plată cu cardul, ramburs, pe factură
✅ Opțiuni de livrare easybox, FAN box, Curier
✅ Soluții de încredere în caz de reclamații
✅ Cel mai mare magazin online specializat în șah




Tablă de șah:
Tablă de șah din lemn de palisandru și lemn de platan. Există un tiv decorativ pe părțile laterale.
Dimensiunea pătrățelului 5,5 cm
Înălțime 2 cm
Dimensiune 55x55 cm
Tablă de șah făcută manual. Acest model combină câmpuri de lemn de magnolia vopsit în negru elegant și lemn de platan vopsit alb fildeș, care se distinge printr-un cadru ramificat distinctiv din lemn de palisandru santal.
Suprafața sa are un finisaj de lac mat care pune în valoare bogăția tonurilor lemnului și oferă o textură netedă pentru mișcarea precisă a pieselor de șah.
Pătrat întunecat la culoare: Lalea neagră
Pătrat deschis la culoare: Platan
Cadru: Cadru: Lemn de palisandru Santos
Tratarea suprafeței: Mat
Piese:
Rege: Înălțime 10,3cm, bază Ø 3,7cm
Damă: Înălțime 8,6cm, bază Ø 3,7cm
Nebunul: Înălțime 7,2cm, bază Ø 3,2cm
Cal: Înălțime 6,7cm, bază Ø 3,2cm
Turn: Înălțime 5,3cm, bază Ø 3,2cm
Pion: Înălțime 5,2cm, bază Ø 2,8cm
Piesele sunt realizate în conformitate cu regulile de șah aprobate de Federația Internațională de Șah FIDE. Acestea sunt tipurile de piese care pot fi folosite la evenimentele oficiale de șah mondial.
Piesele sunt lăcuite și echilibrate. Setul include o damă de rezervă atât pentru alb, cât și pentru negru.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Șah de lux |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 4 kg |
| Material: | lemn |
| Tipul tablei de șah: | fix/rigid |
| Dimensiunea tablei de șah: | peste 50x50 cm |
| Dimensiune pătrată: | 4x4 cm - 5,5x5,5 cm |
| Notaţie: | fără notație |
| Utilizare: | set standard / set pentru acasă, set decorativ / set de lux sada |
| Schema de culori: | alb+maro, alb+negru |
Luxury wooden chess set Dynasty DeLuxe
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
| Companie producătoare : | Sunrise Chess & Games |
|---|---|
| Adresă : | Szarugi 61 21-002 Marysin, Poland https://thechesssets.com/ |
| Adresă de e-mail : | info@crafts.pl |
