Piese de șah Staunton M
Setul conține 16 piese albe și 16 piese negre. Piesele sunt îngreunate.
Setul conține 1 regină albă și 1 regină neagră de rezervă.
✅ Livrare de obicei în 2-3 zile
✅ Suport clienți L-V 9:00 - 17:00
✅ Opțiuni de plată cu cardul, ramburs, pe factură
✅ Opțiuni de livrare easybox, FAN box, Curier
✅ Soluții de încredere în caz de reclamații
✅ Cel mai mare magazin online specializat în șah




Setul include piese din lemn fără tablă de șah.
Regele: inaltime 8 cm; Diametru baza 3 cm
Doamna: inaltime 6,5 cm; Diametru baza 3 cm
Sagetator: inaltime 5,5 cm; Diametrul bazei 2,5 cm
Călăreț: înălțime 5,5 cm; Diametrul bazei 2,5 cm
Turn: inaltime 4,5 cm; Diametrul bazei 2,5 cm
Pion: 4 cm; Diametrul bazei 2,1 cm

Intră în lumea șahului cu piese care definesc eleganța și tradiția. Piesele de șah Staunton reprezintă design iconic, care a fost un standard în turnee și în jocurile de acasă de zeci de ani. Sunt o alegere perfecta pentru jucătorii care suferă de calitate, clasice și o senzație plăcută din joc.
Comanda-le azi și experimentează șahul în forma sa cea mai pură!
* Figurinele sunt într-o pungă din PVC. Vă recomandăm să comandați o pungă sau o cutie de lemn pentru a depozita figurinele.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Piese de șah din lemn |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 0.95 kg |
| Material: | lemn |
| Înălțimea regelui: | 7-10 cm |
| Regine suplimentare: | da |
| Piese cu greutate: | da |
| Utilizare: | set standard / set pentru acasă, set de turneu |
| Schema de culori: | alb+maro |
| Materialul pieselor de șah: | lemn de carpen |
| Înălțimea regelui: | 8 cm |
| Înălțimea reginei: | 6,5 cm |
| Înălțimea nebunului: | 5,5 cm |
| Înălțimea calului: | 5,5 cm |
| Înălțimea turnului: | 4,5 cm |
| Înălțimea pionului: | 4 cm |
| Greutate: | Da |
| Clasă: | Economy |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
| Companie producătoare : | Sunrise Chess & Games |
|---|---|
| Adresă : | Szarugi 61 21-002 Marysin, Poland https://thechesssets.com/ |
| Adresă de e-mail : | info@crafts.pl |
