Piese de șah Alban Staunton Lux clasic + Transport gratuit
✅ Livrare de obicei în 2-3 zile
✅ Suport clienți L-V 9:00 - 17:00
✅ Opțiuni de plată cu cardul, ramburs, pe factură
✅ Opțiuni de livrare easybox, FAN box, Curier
✅ Soluții de încredere în caz de reclamații
✅ Cel mai mare magazin online specializat în șah




Unele lucruri țin puterea nu în fast, ci în tăcere, în detalii, v prezenţă, pe care o simți chiar dacă nu o spui. Alban Staunton Lux el este exact asa.

Forma clasică, dar cu formă nobiliară. Linii precis echilibrate, energie subtilă care iradiază din ele, de parcă purtau deja experiențe din marile bătălii ale minții. Nu sunt doar frumoși, ci sunt demni.

Designul lor iese din traditie, dar nu se teme de o abatere subtilă. Alban Staunton nu este doar o variație a unui motiv binecunoscut - este o continuare calmă a acestuia. Eleganță materializată pentru cei care iubesc șahul ca formă de liniște interioară.
Excepţional dar pentru acea persoană specială - sau pentru tine atunci când decizi să te tratezi cu ceea ce meriți cu adevărat.
Regele: înălțime 10,0 cm; Diametrul bazei 4,0 cm
Doamna: inaltime 8,0 cm; Diametrul bazei 4,0 cm
Săgetător: înălțime 7,0 cm; Diametrul bazei 3,5 cm
Călăreț: înălțime 7,0 cm; Diametrul bazei 3,5 cm
Turn: inaltime 5,0 cm; Diametrul bazei 3,5 cm
Pion: inaltime 4,5 cm; Diametrul bazei 2,5 cm
Parametri suplimentari
| Categorie: | Piese de șah de lux |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 1.9 kg |
| Material: | lemn |
| Înălțimea regelui: | 7-10 cm, 10+ cm |
| Diametrul bazei regelui: | 3,5+ cm |
| Regine suplimentare: | da |
| Piese cu greutate: | da |
| Utilizare: | set standard / set pentru acasă, et decorativ / set de lux |
| Schema de culori: | alb+negru |
| Materialul pieselor de șah: | lemn de salcâm |
| Înălțimea regelui: | 10 cm |
| Înălțimea reginei: | 8 cm |
| Înălțimea nebunului: | 7 cm |
| Înălțimea calului: | 7 cm |
| Înălțimea turnului: | 5 cm |
| Înălțimea pionului: | 4,5 cm |
| Clasă: | Exclusive |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
| Companie producătoare : | Sunrise Chess & Games |
|---|---|
| Adresă : | Szarugi 61 21-002 Marysin, Poland https://thechesssets.com/ |
| Adresă de e-mail : | info@crafts.pl |
